Mikulášská besídka

Zajímá vás, jak si skauti poradí na pódiu divadla? Potom i vás by jistě zaujalo pásmo scének připravených družinami 1. a 3. oddílu na Mikulášskou besídku.

Na schůzkách jsme nacvičili krátké scénky pro pobavení sebe i diváků – rodičů, sourozenců a kamarádů, kteří se na nás v pátek odpoledne přišli podívat do tělocvičny Základní školy Na Habru.

Jako první vystoupila vlčata a skauti ze 3. oddílu se svou scénkou o Simpsonových, kde obzvlášť Prokop a Šimon zazářili především svými modrými vlasy a Šimon i dokonale žlutou pletí. Po nich vystoupily Sněženky s pohádkou o Líném Honzovi a vdavekchtivé princezně. Ještě před přestávkou nás pobavily Borůvky se svým dopisem synkovi.

Soutěž ADELOK byla určena všem divákům i hercům a šlo o uhádnutí vánoční koledy, která ovšem byla pouštěna pozpátku. Jako nejšikovnější hádač se ukázaly Jasmínka a mamka vzadu. O přestávce jsme se mohli osvěžit téměř táborovým čajem a ti rychlejší i nějakou sušenkou či mandarinkou.

V druhé části potom vystoupili zpěváčci z Dráčat se svou písničkou Ryba rybě za doprovodu Cilky na klávesy. Po nich se dobrovolníci světlušky, vlčata, mamky a taťkové utkali ve Vánočním kufru, kdy se předváděly a hádaly vánoční aktivity, pohádky nebo zvyky. Ještě před finálním losováním tomboly, na kterou se každý velmi těšil, jsme se pobavili spolu se Zuzkou u druhé scénky Borůvek.

A slibovaná tombola? Každý už u vstupu dostal slosovatelný lísteček a vítězové se mohli těšit na hodnotné ceny jako klíč k novému vozu, sadu vrtáků, něco na zub nebo 3D puzzle.

Všem účinkujícím hercům, dobrovolníkům, uvaděčům i zvukaři děkujeme a za svůj výkon si zaslouží velký potlesk.
-Jarča-