Miquik 2014

Mikulášský víkend - roverské setkání

Tradičně o prvním prosincovém víkendu se v Praze koná celostátní setkání roverů, rangers i vedoucích - Mikulášský víkend. Jedná se o sérii akcí, jejichž cílem je podnítit zájem mladých lidí o svět kolem sebe. Celý víkend se skládá z několika částí, které letos spojovalo téma Umění.

My z vedení 1. oddílu Zlatěnky spolu s rovery ze 3. oddílu jsme se vydali už po páté a i letos jsme v neděli nadšení odjížděli. V pátek jsme dorazili k večeru, prošli jsme se po Praze a nechyběla ani tradiční projížďka lanovkou na Petřín.

V sobotu se potom konala hlavní část – Mikulášský seminář v budově Právnické fakulty UK. Úvodní přednášku jsme sice nestihli, ale každý pak mohl jít ve třech sekcích na přednášky dle svého výběru. Protože tématem bylo umění, objevily se tu přednášky o divadle, poezii, architektuře, instalacích v ulicích, komixech , ale i o astronomii nebo tvůrčím psaní.

Po skončení přednášek jsme šli na pozdní oběd, i když na samotném semináři fungoval skvěle vybavený bufet. Pak už jsme se jeli připravit na Taneční večer, který se konal v prostorách Masarykovy koleje v Dejvicích, což nebylo právě nejblíže z místa, kde jsme přespávali. O tom jsme se přesvědčili v noci, když jsme se velmi komplikovaným způsobem snažili po Praze dopravit. Na samotném večeru jsme si mohli vybrat ve dvou sálech buď klasickou, nebo taneční hudbu. Vrcholem večera jistě byl společný tanec a dance battle se svou neopakovatelnou atmosférou.

Mikulášský seminář byla velmi dobře zorganizovaná akce, děkujeme za ni.

-Jarča-
z večerní procházky Prahou