Zimní výprava na chatu Junák

Oddílová víkendová výprava 1. oddílu Zlatěnek po stopách zakladatele skautingu Roberta Baden-Powella

Ani letos se zima v Hořicích nevyřádila, proto jsme doufali, že na chatě Junák na konci února si ho užijeme více. Vybaveni pekáči a sáňkami jsme se sešli u klubovny a za chvilku už jsme vystupovali ve Velké Úpě a s nadšením jsme vyběhli kopec k chatě Junák.

Sněhu tam bylo opravdu více než v Hořicích, ale ležel spíš na sjezdovkách a na louce před chatou. V sobotu dopoledne jsme tedy provětrali pekáče a u chaty se nám jezdilo pěkně. Odpoledne jsme se potom šli projít kolem Červeného vrchu.

Během celého víkendu jsme vzpomínali na zakladatele skautingu Roberta Baden-Powella, který by právě v neděli měl narozeniny stejně jako jeho manželka Olave. Na počest jejich narozenin slaví skautky na celém světě 22.února Den zamyšlení, aby si připomněli, co všechno naši zakladatelé pro světový skauting udělali. Četli jsme si tedy příběhy z Baden-Powellova života a některé epizody jsme si připomněli ve hrách.