Jarní výprava do Prachova

Oddílová výprava 1. oddílu Zlatěnek do Českého ráje

První jarní výprava byla ještě trochu studená, my jsme ale vybavení vyjeli vlakem do Jinolic a odtud se vydali pěšky do Prachovských skal.

Světlušky si cestu zpříjemňovaly tím, že si nechaly svázat nohy ve dvojicích či nejlépe trojicích a snažily se tak zdolat celou bezmála desetikilometrovou cestu. Davídek se zase pro jistotu vyhýbal normálním cestám a zdolával příkopy, padlé stromy, trní i keře.

Zastavovali jsme se na vyhlídkách, počasí nám moc přálo, bylo vidět do dálky i na protější skály.

Největší pochvalu si jistě zaslouží nejmladší Dráčata, protože v pohodě ušli takovou dálku.

I na této výpravě jsme si zapnuly EPP a načítaly body, které jsme potom věnovali prostřednictvím Nadace ČEZ na zajištění nového automobilu pro domácí hospic v Telči a na podporu volnočasových aktivit v domově pro seniory ve Vrbnu pod Pradědem.