Naše schůzky

Naše schůzky

Skautské schůzky našeho oddílu se konají každý pátek mimo svátky a školní prázdniny. Skautská klubovna Na Pile se nachází v Máchově ulici za ZŠ Na Habru (směrem na Hrachovec). Naše klubovny jsou v hlavní budově v prvním patře.

Plán schůzek

Dráčata (předškoláci a prvňáci)  pátek 16:00 – 18:00
Veverky (6-9 let)  pátek 16:00 – 18:00
Sněženky (11-13 let)  pátek 16:00 – 18:00

Jednou až dvakrát měsíčně pořádáme jednodenní akci o víkendu, přibližně jednou za 3 měsíce potom vícedenní výpravu. Vrcholem celoroční činnosti je potom letní tábor, který se koná tradičně první dva týdny v červenci. Spolupracujeme s ostatními oddíly ve středisku, především se 3. oddílem skautů a roverskými kmeny.

V zimě jezdíme na naši chatu ve Velké Úpě, v červnu potom stanovat třeba do Českého ráje. Skautky se účastní celostátních i mezinárodních skautských akcí, pravidelně jezdí na Intercampy – setkání evropských skautů a skutek.

Plán akcí oznamujeme rodičům formou čtvrtletního oddílového zpravodaje, informačních lístků a webových stránek střediska v sekci Plánované akce.