Na podzim roku 2010 vznikl neoficiální roverský kmen mladších roverů (od 15 do 19 let) a vedle Abylotů tak nabízí vyžití pro další generaci roverů a rangers našeho střediska.

Roverský kmen vznikl spontánně na zážitkově-seznamovací akci o podzimních prázdninách. Roveři a rangers se schází na pravidelných schůzkách zhruba jednou měsíčně, vyráží společně na akce s celostátní působností jako městská hra Stínadla, cestovní hra Křížem krážem republikou nebo Mikulášský seminář v Praze. Společně se zúčastnili střediskové soutěže ve vaření v přírodním stylu nebo vyrazili na chatu do Krkonoš.

Společně s Abyloty připravili předtančení na 4. skautský ples našeho střediska. Na jaře významně pomohli při přípravě a organizace střediskové soutěže v uzlování s podtitulem Lov na Bizona.

Roverský kmen má 6 pravidelně se scházejících členů, kteří vesměs pomáhají i ve svých domovských oddílech.